lut 14 2021

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach pamiętajmy i tym wielkim grzechu, problemie i cierpieniu wielu ludzi. Niech nie tylko modlitwa, ale i nasze wybory i postępowanie będą opowiedzeniem się za trzeźwością.
  2. W poniedziałek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszam obie grupy. Spotkanie będzie w kościele o godz. 18.00.
  3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. W ten dzień katolików obowiązuje post ścisły czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia; dwóch lekkich i jednego do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia.
  4. Nabożeństwo 40 godzinne w tym roku będzie w czwartek, w piątek i w sobotę. Potrwa od zakończenia porannej Mszy św. do godz. 17.00. W sobotę do godz. 14.30. W czwartek i w piątek o godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W związku z nabożeństwem będą dodatkowe Msze św.: w czwartek będzie Msza św. wieczorna, a w piątek i sobotę będą Msze św. rano.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 16.30 i o 19.00.
  6. Niestety cały czas obowiązują ograniczenia dotyczące gromadzenia się w kościołach. Dlatego w dalszym ciągu będzie dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 14.00, transmisja telewizyjna Mszy św. o godz. 9.00 – od dziś za pośrednictwem youtuba i wieczorna Msza w sobotę według formularza niedzielnego. Zachęcam do korzystania z relacji telewizyjnych, radiowych i internetowych nabożeństw wielkopostnych. Przypominam też o obowiązującej dyspensie ks. Arcybiskupa od uczestniczenia w nabożeństwie w kościele. Korzystając z dyspensy jesteśmy zobowiązani do modlitwy w domu we własnym zakresie.
  7. Nasza parafia rozpoczęła współpracę z biblioteką publiczną w Stróży. W bibliotece można znaleźć książki o tematyce religijnej, które pomogą nam pogłębić i umocnić wiarę w tych trudnych dla wiary czasach. Księgozbiór o tematyce religijnej będzie systematycznie wzbogacany. W roku św. Józefa polecam książkę „Cień Ojca” Jana Dobraczyńskiego. To powieść osadzona w realiach ewangelii opowiadająca o życiu św. Józefa. Dzięki niej lepiej można zrozumieć ewangelię i wydarzenia, które ona opisuje. Jest też kilkanaście sztuk tej powieści w zakrystii w cenie 15 zł.
  8. Dziś przed kościołem zbiórka dla Mateusza Głowni z Raby Wyżnej. Dziecko cierpi na autyzm, ma zaburzenia przetwarzania sensorycznego, zespół hiperkinetyczny. Nie rozwinęła się mowa. Środki uzyskane ze zbiórki są przeznaczone na zabieg przeszczepu komórek macierzystych.