wrz 22 2024

1 W związku z tragiczną powodzią w południowo zachodniej Polsce dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w tym kataklizmie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane powodzianom za pośrednictwem Caritasu. Zapowiadana zbiórka na młodzież będzie w innym czasie.

2 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. o. Pio,

– w piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,

– w sobotę – wspomnienie św. Wacława męczennika.

3 Zapraszamy dziewczynki uzdolnione muzycznie i lubiące śpiewać, które chciały by dołączyć do scholii parafialnej. Spotkanie będzie we wtorek o godz. 16.30 w salce parafialnej.

4 W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na katechezę dla dorosłych. Jest katecheza dla dzieci w szkołach, którą obecny rząd chce ograniczyć i zniechęcić dzieci i młodzież do uczęszczania na nią. Katecheza jest po to, aby człowiek wierzący wiedział w co wierzy i dlaczego wierzy. Wiara jest obecnie atakowana, prawdy wiary fałszowane, wielu nie wie w co należy wierzyć, gdzie jest jeszcze katolicyzm, a gdzie już to co się mówi z katolicyzmem ma niewiele wspólnego. Dlatego dobrze poznać prawdy wiary, umieć o nich mówić z tymi, którzy je kwestionują. Nie ma w Polsce tradycji katechezy dla dorosłych. Szkoda. Zapraszam na pierwsze spotkanie na temat: Czy można poznać Boga?

5 W najbliższą sobotę będzie pielgrzymka Róż Różańcowych do Łagiewnik. Zapisy do środy u p. Teresy Brytańczyk. Szczegóły na naszej stronie internetowej i na plakacie w gablotce przed kościołem.