sie 11 2019

19 Niedziela Zwykła – 11.08.2019

19 Niedziela Zwykła - 11.08.2019

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019
1. Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
• We wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
• W środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
• W czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
• W sobotę – święto św. Jacka prezbitera, patrona naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Będzie więc całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy św. porannej i potrwa do godz. 18.00.
4. Bardzo dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży za udostępnienie pomieszczeń dla pielgrzymów oraz wszystkim tym, którzy pomogli przyjąć pielgrzymów: fundując produkty na poczęstunek przygotowując posiłki i gorące napoje, doprowadzając wszystko do porządku po wyjściu pielgrzymki. Bóg zapłać za poświęcony czas i dobre serce.
5. Pani Katarzyna Jawor świecka misjonarka, która gościła w naszej parafii w ubiegłym tygodniu serdecznie dziękuje za ofiary złożone na potrzeby misji. Zebrała 4833 zł.
6. W tym tygodniu rozpoczynają się uroczystości Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy parafian tych, którzy chodzili tam od dawna i tych, którzy jeszcze na nich nie byli. Wyjście na Dróżki o godz. 7.00. W piątek i w niedzielę asysta. Dzieci i młodzież niech zabiorą poduszki i stroje z salki katechetycznej. Szczegółowy program uroczystości w Kalwarii na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej Sanktuarium w Kalwarii.
7. Jak zapewne wiecie zbliżają się uroczystości 50-lecia koronowania cudownego obrazu Pani Myślenickiej. Główna uroczystość będzie 24 sierpnia, ale już od przyszłej niedzieli rozpoczynają się jubileuszowe celebracje. Szczegóły tych uroczystości na folderach przy wejściu do kościoła (można je zabrać do domu) i na stronie internetowej parafii myślenickiej.
8. Ogłoszenie społeczne: Zarząd OSP Stróża informuje, że 18 sierpnia 2019 r. odbędzie się zebranie statutowe o godz. 8.15 w budynku OSP Stróża. Cel zebrania: sprawy bieżące. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy. Zarząd OSP Stróża.