sie 18 2019

• W środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
    • W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
    • W sobotę – święto św. Bartłomieja apostoła
  2. Decyzją przełożonych zakonnych s. Wirginia zostanie przeniesiona z naszej parafii na inna placówkę do Częstochowy. W środę na Mszy św. wieczornej pożegnamy siostrę i podziękujemy za jej wieloletnią pracę w naszej parafii.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej. Potrwają do soboty kiedy to odprawiona zostanie główna Msza św. na myślenickim rynku pod przewodnictwem ks. abp. Salvatore Penacchio Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Będą celebracje adresowane do różnych grup: do chorych, starszych, do dzieci, młodzieży, Róż Różańcowych. W programie uroczystości Msze św. pod przewodnictwem biskupów, adoracje, procesje, nabożeństwa, wieczory uwielbienia i koncerty. Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Zachęcam do udziału w wybranych punktach jubileuszu. Szczegółowy program uroczystości jest w folderach przy wejściu do kościoła, które można zabrać do domu.
  4. W związku z pogrzebami chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół. Obrzędy pogrzebowe przewidują składanie trumny z ciałem zmarłego w czasie śpiewu pieśni Witaj Królowo lub innej stosownej pieśni. Dlatego pożegnanie zmarłego przez najbliższą rodzinę przez dotknięcie trumny – jeśli ktoś tego chce – niech ma miejsce w czasie tego śpiewu. W tym też czasie składa się trumnę do grobu. Podziękowania i ewentualne wykonywanie utworów muzycznych odbywa się gdy trumna z ciałem zmarłego już leży w grobie.