maj 30 2021

Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Dziś w naszej parafii dzień I komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – ornat i stułę w kolorze różowym. Dziękuję także za posprzątanie i przygotowanie kościoła do tej uroczystości.
  2. Zapraszamy dzieci komunijne na biały tydzień. Codziennie o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku.
  3. W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, oraz ostatnie nabożeństwo majowe z procesją.
  4. W poniedziałek spotkanie  młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy I o godz. 19.00.
  5. We wtorek – wspomnienie św. Justyna męczennika. Od tego dnia 1 czerwca odprawiamy nabożeństwa czerwcowe na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa będą się rozpoczynały o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 po niej procesja  i 17.00. Procesja eucharystyczna w tym roku będzie do kapliczki, która upamiętnia śmierć ks. Wrężlewicza na roli Mentelowo. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 koło leśniczówki, 2 przy kapliczce na Mentelowie, 3 na parkingu koło dawnego przedszkola, i 4 na ogrodzeniu kościelnym. Za udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Strażaków bardzo proszę o kierowanie ruchem w czasie procesji.
  7. Procesje w oktawie Bożego Ciała będą po nabożeństwie czerwcowym. Na główną procesję i na procesje w oktawie Bożego Ciała zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, młodzież przygotowującą się do bierzmowani i służbę liturgiczną. Proszę też o zabieranie baldachimu, feretronów i chorągwi.
  8. Czerwcowe wizyty u chorych będą w przyszłym tygodniu.
  9. W I piątek spowiedź od 17.00. Spowiadamy także pół godziny przed każdą Mszą św.
  10. W I sobota spotkanie róż różańcowych o 17.00.
  11. W dzisiejszą niedzielę kończymy odprawianie dodatkowej Mszy św. niedzielnej o godz. 14.00.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 12.06.2021 (w sobotę) o godz. 18.00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze w budynku OSP Stróża. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy w mundurach.

Zarząd OSP Stróża