gru 01 2019

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent – przygotowanie do przyjścia Chrystusa w czasie Świąt Bożego Narodzenia i tego ostatecznego na końcu czasów. W naszej parafii w dni powszednie będą codziennie roraty o godz. 17.00, a także codziennie Msza św. poranna. Wystawienie Najświętszego sakramentu na czas adwentu tak jak do tej pory pół godziny przed Mszą świętą w środę, w piątek i w sobotę.
  2. Katecheza przed chrzcielna w środę o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej. W grudniu uroczyste chrzty będą jak zwykle w 2 niedzielę miesiąca i dodatkowo 26 grudnia na Mszach św. o godz. 11.00.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w piątek od 16.00 do 17.00.
  4. Odwiedziny chorych w środę od strony Trzebuni i w czwartek od Małej Zagrody od godz. 9.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe na spotkanie do kościoła na godz. 16.00.
  6. Również w sobotę na Mszę św. wieczorną zapraszam dzieci pierwszo komunijne wraz z rodzicami na kolejne spotkanie. Na Mszy św. będzie poświęcenie medalików dla dzieci.
  7. Od tej niedzieli u sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona z tej okazji jest przeznaczona dla sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę w parafii. Natomiast od przyszłej niedzieli będą świece Caritas na stół wigilijny.
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta dla chorej Emilki Skrzeczek z Trzebuni. Dziecko cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Miesięczny koszt rehabilitacji w Polsce to 6150 zł. Dziecko jest też leczone komórkami macierzystymi. Koszt jednego podania to 10 000 zł. Korzysta również z odpłatnych turnusów rehabilitacyjnych. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć rodziców Emilki to będzie taka możliwość w przyszłą niedzielę.
  9. Na plakatach i ulotkach przy wejściu do kościoła jest informacja o projekcie Małopolski Tele-anioł. Celem projektu jest poprawa jakości życia niesamodzielnych Małopolan przez zaproponowanie usług opiekuńczych i sąsiedzkich oraz przez nowoczesne technologie pozwalające na szybkie wezwanie pomocy w każdych okolicznościach. Osoby objęte tym programem dostają specjalne opaski, dzięki którym naciskając przycisk SOS mogą skontaktować się z ratownikiem medycznym, który po odebraniu wezwania oceni stopień zagrożenia, udzieli odpowiedniej pomocy łącznie z wezwaniem pogotowia.  W ramach projektu jest też możliwość skorzystania z innych usług opiekuńczych. Poszukiwane są także osoby, które chcą pomagać innym     i po bezpłatnym przeszkoleniu będą mogły uzyskać nowe kwalifikacje, aby  nieść pomoc potrzebującym i znaleźć zatrudnienie w ramach tego projektu. Informacje można uzyskać również na stronie internetowej i pod wskazanym numerem telefonu.