lis 07 2021

32 Niedziela Zwykła – 7.11.2021

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 – wypominki jednorazowe i modlitwa różańcowa w intencji wypominanych.
  3. We wtorek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  4. W środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,
  5. W czwartek – wspomnienie św. Marcina Z Tours, biskupa,
  6. W piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  7. W sobotę – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  8. W czwartek 11 listopada jest Narodowe Święto Niepodległości. Gminne uroczystości patriotyczne będą w Pcimiu: o godz. 10.00 Msza św. w intencji ojczyzny, a o 11.00 przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. Natomiast w naszej parafii Msza św. w intencji ojczyzny będzie o godz. 17.00, a po niej przejdziemy na cmentarz gdzie młodzież z KSM-u złoży wieniec na mogile żołnierzy, którzy zginęli walcząc o niepodległość Polski i tam odśpiewane zostaną: Hymn Narodowy i pieśni patriotyczne.
  9. W II piątek miesiąca o godz. 16.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  10. Kwesta na cmentarzu wyniosła 7020 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękuję serdecznie Radzie Duszpasterskiej za poświęcony czas za przeprowadzenie kwesty. Również serdeczne podziękowania kieruję w stronę strażaków, którzy zabezpieczyli procesje na cmentarz i pilnowali porządku na parkingu przycmentarnym.
  11. Ponieważ wiele osób zaniepokoiło się karteczkami, które zastali na swoich grobach chcielibyśmy  wszystkich uspokoić. Nie będziemy od razu likwidować grobów. Robimy inwentaryzację cmentarza. Niektóre groby są rzeczywiście nie opłacone, ale nie ma pośpiechu, opłaty można też rozłożyć na mniejsze raty. Niektóre groby są opłacone, ale nie jest to odnotowane więc proszę o kontakt, aby uzupełnić brakujące dokumenty. Są groby opuszczone i zaniedbane. Jeśli nie zgłoszą się osoby odpowiedzialne za grób, to po 20 latach od pochówku taki grób można zlikwidować i przekazać komuś innemu. Są też skargi na  to, że ktoś budując pomnik zabiera miejsce i utrudnia dostęp do grobów obok. Wszelkie prace, nagrobki, czy kostki układane wokół grobu muszą być tak prowadzone, by nie ograniczać dostępu do sąsiednich grobów. Dlatego te prace należy najpierw zgłaszać w kancelarii parafialnej i uzyskać odpowiednią zgodę.
  12. W przyszłą niedzielę będzie kolejny V Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek połowa zastanie przeznaczona na organizację tego dnia w Krakowie, a druga połowa na pomoc dla Polaków na wschodzie.