lis 14 2021

1. Obchodzimy dziś V Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Po Mszy św. przed kościołem będzie składka do puszek: połowa zebranej sumy zostanie przeznaczona na organizację Światowych Dni Ubogich w Krakowie, a połowę przeznaczymy na wsparcie naszych rodaków na Ukrainie, Białorusi i Litwie w ramach akcji „Polak z sercem”.
  3. W środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  4. W czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
  5. W sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika.
  6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będą w poniedziałek o godz. 17.00 i w środę po Mszy św.
  7. Pogrzeb śp. Zofii Hajto – mamy ks. Proboszcza Wiesława będzie w poniedziałek w Czernichowie o godz. 12.00. Jest organizowany wspólny wyjazd na te uroczystość. Zapisywać się można w zakrystii po Mszach św. Wyjazd autobusu o godz. 9.00 spod kościoła.
  8. Papież wzorem ubiegłego roku przedłużył możliwość zyskania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące na cały miesiąc listopad. Odpust za zmarłych można zyskać nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Ponieważ nie przeczytaliśmy wszystkich wypominków jednorazowych w środę o 16.30 będzie różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi.
  9. W III piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.00.
  10. W przyszłym tygodniu będzie przez kościołem kolejna składka do puszek tym razem przeznaczona na pomoc migrantom. Posłuchajmy apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Zarząd OSP Stróża informuje, że dnia 21.11.2021 o godz. 9.00 w Budynku OSP Stróża odbędzie się zebranie statutowe. Celem zebrania jest omówienie spraw bieżących. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy – Zarząd OSP Stróża.

Live Preview