lis 21 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na uchodźców.
  3. W poniedziałek obchodzi imieniny s. Cecyliany. Siostrze życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, siły i satysfakcji z pracy wśród nas.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy w zbiórce z okazji Światowego Dnia Ubogich  2515 zł 50 gr. Połowa tej sumy została przekazana na wskazane konto z przeznaczeniem na zorganizowanie dni ubogich w Krakowie, a druga połowa na pomoc Polakom na Litwie, Białorusi i Ukrainie w ramach akcji „Polak z sercem” organizowanej przez KSM. Te środki zostaną przeznaczone na zakup żywności, przyborów szkolnych i środków czystości dla najuboższych rodzin z tamtych rejonów. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w  internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!
  6. W przyszłą niedzielę będzie kiermasz ozdób adwentowych wykonanych przez młodzież z naszego parafialnego oddziału KSM-u. Będą tam wieńce adwentowe oraz kalendarze adwentowe w formie słoiczków w dwóch wersjach: z cytatami z Pisma św. i z wyzwaniami, które mogą nam pomóc lepiej przeżyć tegoroczny adwent. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.