gru 05 2021

2 Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Podejmijmy osobisty wysiłek duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Niech czas przeznaczony na modlitwę, udział w sakramentach, lektura czy słuchanie konferencji pomogą nam pogłębić wiarę. Przypominamy, że na stronie naszej diecezji są prowadzone rekolekcje adwentowe.
  3. Od dziś u siostry można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest częścią wynagrodzenia za pracę siostry zakrystianki w naszej parafii.
  4. Również od dzisiaj są dostępne w naszej parafii świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tej akcji Caritas finansuje wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży, posiłki dla najuboższych oraz wspiera w leczeniu i rehabilitacji dzieci. Cena dużej świecy 13 zł, cena małej świecy 7 zł.
  5. Ubiegłotygodniowy kiermasz ozdób adwentowych przyniósł dochód w wysokości 2450 zł. Szlachetna paczka – dochód z kiermaszu
  6. Podrożał tygodnik „Niedziela”. Od dzisiejszego dnia kosztuje on 8 zł. Wszystko to w związku ze wzrostem cen papieru, kosztów ogólnych i kolportażu.
  7. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Poświęcimy medaliki dla dzieci, a po Mszy będzie spotkanie dla rodziców.
  8. 8 grudnia od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół, aby umożliwić modlitwę w związku z Godziną Łaski. To życzenie Matki Bożej przedstawione pielęgniarce Pierinie Gilli w czasie objawień w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Niepokalana powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  9. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 16.20 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych, a później Msza św. w intencji wypominanych w rocznych wypominkach.
  10. W związku z epidemią covid’19 do 17 grudnia obowiązują nowe obostrzenia i tak w kościele może być tylko 50% wypełnienie. Do tej liczby nie wliczają się osoby zaszczepione. Obowiązują również maseczki.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję firmie Komex za zaprojektowanie i zrobienie do kościoła stojaka na plansze oraz firmie Bzomex za ufundowanie słodyczy dla dzieci w związku z jutrzejszym świętem.
  12. Bardzo proszę, aby parkingu przed cmentarzem nie traktować jako wysypiska śmieci. Ostatnio ktoś wyrzucił tam opony.