gru 26 2021

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Serdecznie dziękuję niezawodnej ekipie, która jak co roku zatroszczyła się o wystrój świąteczny naszego kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud. Dziękuję również strażakom za ugaszenia palącego się kontenera na śmieci na naszym cmentarzu. Również gorąco dziękuję rodzicom dzieci, które dzielnie uczęszczały na roraty. To jedna z oznak troski o religijne wychowanie dzieci.
  2. W poniedziałek obchodzi imieniny S. Ewangelina. Z tej okazji życzymy siostrze sił do pracy z dziećmi w szkole i na scholii, zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, pokoju ducha i Bożego błogosławieństwa.
  4. W poniedziałek – święto św. Jana Ewangelisty,
  5. We wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników,
  6. W piątek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża,
  7. W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  8. W ostatni dzień starego Roku – 31 grudnia o godz. 16.00 będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a po nim Msza św. za parafian zmarłych w tym roku z okolicznościowym kazaniem podsumowującym miniony rok.
  9. W tym roku nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej jaką znamy z ubiegłych lat. Powodem jest pandemia corona wirusa. W zamian za to proponuję spotkania w kościele na wspólnej modlitwie z błogosławieństwem dla rodzin z poszczególnych ról. Na wieczorne Msz św. będę zapraszał w poniedziałki, wtorki i czwartki. W najbliższy czwartek – 30 grudnia zapraszam mieszkańców ról: Miłogoszcz, Nychówka i Podnychówka. Jeśli ktoś będzie miał wolę można będzie złożyć ofiarę dla pana organisty i ministrantów do puszki. Możliwa jest też indywidualna kolęda w domu po umówieniu osobiście lub przez telefon. 3 stycznia w poniedziałek zapraszam mieszkańców ról: Szóstkowo, Mosnowo, Gierczyno, Klaklino, Klubino i Działy, a 4 stycznia we wtorek mieszkańców ról: Niedźwiedziowo, Protasowo, Jeleniowo, Jopkowo, Firkowo II, Żabowo Dolne, Żabowo Górne, W Potoku i We Młynie.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Dyrekcja PZU Oddział Kraków informuje, że składkę ubezpieczeniową na rok 2022 należy wpłacać u sołtysów w podanym na blankiecie terminie.