gru 08 2019

2 Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dziś w kościele przypada dzień modlitwy i pomocy kościołowi na wschodzie.
  2. W adwencie roraty w dzień powszedni o godz. 17.00. Jest też codziennie Msza św. poranna.
  3. W II piątek miesiąca o godz. 16.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach.
  4. U sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara z złożona z tej okazji jest częściowym wynagrodzeniem za pracę sióstr dla naszej parafii.
  5. Od dziś można też nabyć świece caritasu. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża 12 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to akcja Caritasu, który organizuje różnorodną pomoc dla dzieci: wyjazdy wakacyjne, funduje posiłki, stypendia, rehabilitację. W tym roku dzięki tej akcji skorzystało                  z wakacyjnego wypoczynku ok. 25 tyś. dzieci z całej Polski.
  6. Dziś po Mszach św. przed kościołem jest kwesta dla Emilki Skrzeczek z Trzebuni. Dziecko cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Pieniądze potrzebne są na rehabilitację i terapię komórkami macierzystymi.
  • W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła
  1. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii będzie 18 grudnia.
  2. Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 15.12.2019 o godz. 8.15 w budynku OSP Stróża odbędzie się zebranie statutowe. Celem zebrania są sprawy bieżące. Wszystkie druhny i druhów zaprasza Zarząd OSP Stróża.