lut 06 2022

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W czwartek wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy.
  3. W najbliższy piątek  we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji na godz. 11.00 zapraszamy starszych i chorych na Mszę św. połączoną z udzielaniem Sakramentu Chorych. Od 10.00 będzie okazja do spowiedzi świętej. Wprawdzie trwa epidemia, ale przy zachowaniu środków ostrożności możemy spotkać się, aby z modlitwą i Bożym błogosławieństwem przezywać trudny czas choroby i starości. Zapraszamy osoby starsze, cierpiące na różnego rodzaju choroby i dolegliwości, oczywiście z wykluczeniem chorób zakaźnych jak np. covid.
  4. Również w tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Wypominki roczne o godz. 16.20 i po nich Msza św. w intencji wypominanych
  5. W tym tygodniu w naszym dekanacie ma miejsce peregrynacja ikony św. Rodziny. Ikona będzie: we wtorek w parafii Krzeczów, w środę w Lubniu, w czwartek w Krzczonowie i w piątek w Tokarni. Początek peregrynacji w każdej parafii i godz. 16.00. Szczegółowy plan można znaleźć na stronach internetowych parafii, które przyjmują ikonę. Na stoliku z gazetami są obrazki przedstawiające tę ikonę. Można zabrać sobie do domu.
  6. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć ofiarą do puszek Wiktorię Ożarowską z Krakowa. Dziecko cierpi na zespół Downa i porażenie kończyn dolnych. Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na rehabilitacje dziecka.