lut 20 2022

1. Nad Europą wisi groźba kolejnej wojny. Módlmy się o pokój dla świata i Europy i o mądrość dla rządzących, aby zdołali uchronić nas od wojny, która niesie śmierć i zniszczenie.
  3. We wtorek – święto Katedry św. Piotra,
  4. W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  5. Ponieważ młodzież starszych klas za szkoły podstawowej wraca do szkoły dlatego wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania. Zapraszam w poniedziałek i w środę na kolejne spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania, jak zwykle po Mszy św. wieczornej.
  6. 2 marca rozpoczniemy Wielki Post. Poprzedza go nabożeństwo 40 godzinne – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o owocne przeżycie tego okresu. W naszej parafii to nabożeństwo rozpocznie się w przyszłą niedzielę (od zakończenia Mszy św. o godz. 11.00 i potrwa do wieczornej Mszy św.) i w poniedziałek i wtorek od porannej Mszy św. do wieczornej.
  7. Rodzice Wiktorii dla której w zeszłą niedzielę orgaznizowana była zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziecka serdecznie dziękują za złożone ofiary. Zebrano 2158 zł i 10 €. Bóg zapłać.
  8. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na wsparcie tej organizacji kościelnej, która prowadzi ponad 40 placówek na terenie naszej diecezji dla potrzebujących i świadczących pomoc: osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym i dzieciom w trudnej sytuacji, a także pomaga ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju i za granicą. Ulotki jak to zrobić są na stoliku z gazetami.

Ogłoszenie społeczne:

Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 5.03.2022 (w sobotę) o godz. 17.00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze w budynku OSP Stróża. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy w mundurach. Zarząd OSP.