mar 27 2022

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15 i Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o 19.00 dla młodzieży i dorosłych.
  2. Przedstawienie przygotowane przez naszą scholę pt. „Mój Chrystus połamany” będzie wystawione w środę o godz. 16.20. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę na Mszę św. zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Po Mszy św. będzie poświęcenie książeczek dla dzieci.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marek Zemła, kapelan Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce.  Rekolekcje rozpoczną się wizytą u chorych od  godz. 9.00 od strony Trzebunki i od Małej Gromady równocześnie. Odwiedzi chorych dwóch księży. Następnie od 14.00 będzie spowiedź dla chorych, którzy mogą przyjechać do kościoła, a o 15.00 Msza św. z nauką dla chorych i nabożeństwo. O 18.00 Msza z nauką dla mężczyzn, a po Mszy św. nauka dla studentów i młodzieży szkół średnich. W niedzielę Msze św. z naukami ogólnymi o 7.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach. O godz. 9.00 Msza św. z nauką dla dzieci. O 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 17.30 dodatkowa Msza św. z nauką dla studentów i młodzieży szkół średnich. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. Dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 będą dowożone na nauki rekolekcyjne autobusem.
  5. W naszej parafii jest wielu uchodźców z Ukrainy. Wielu z nich to ludzie wierzący. Prawdopodobnie większość z nich to prawosławni lub grekokatolicy, a mniejszość to rzymsko-katolicy. Można im podpowiedzieć, że w Polsce mogą skorzystać z posługi duszpasterzy swoich kościołów. Najbliższa Parafia prawosławna jest w Krakowie na ul. Szpitalnej 24, a grekokatolicka na ul. Wiślnej 11.
  6. Od jutra nie obowiązują już maseczki na twarzach w kościołach.
  7. W sobotę 2 kwietnia w Krakowie pod oknem papieskim będzie czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 22.00 w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.
  8. W ten sam dzień w od 14.00 do 19.00 na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się wydarzenie „Pomagamy Ukrainie ze smakiem”. W ramach tego wydarzenia będzie degustacja potraw ukraińskich, występy zespołów, stoiska służb mundurowych i aukcje cennych przedmiotów. Wydarzenie będzie połączone ze zbiórka przeprowadzoną przez Caritas na cele osób dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

1. Zebranie Wspólnoty Leśnej będzie dzisiaj o godz. 10.00 w strażnicy OSP w Stróży.
  2. Wójt Gminy Pcim informuje o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Pcim wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Zainteresowani mogą składać wnioski w terminie do 23 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Gminy w Pcimiu, pok. nr 10 (sekretariat) lub drogą elektroniczną. Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Gminy Pcim.