kw. 03 2022

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach, które mają nas zbliżyć do Boga i przygotować do Świąt Wielkanocnych. Proszę zwrócić uwagę, że Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę są o godz. 8.00 i 18.00. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.  Spowiedź święta będzie we wtorek od 9.00 do 10.30 i od 15.30 do 18.00.
  2. Nabożeństwa wielkopostne tradycyjnie w niedziele o 15.15 Gorzkie  Żale i w piątki Drogi Krzyżowe o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o 19.00.
  3. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W II piątek miesiąca Msza św. w intencji wypominanych w Wypominkach Rocznych. Z powodu Drogi Krzyżowej nie będzie niestety Różańca w intencji wypominanych.
  5. Również w piątek o godz. 19.00 młodzież naszej parafii przygotowała  Drogę Krzyżową, którą odprawimy wokół kościoła. Na to nabożeństwo proszę przynieść świece.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm i procesja z palmami będzie na Mszy św. o godz. 11.00. Z tego powodu chrzty będą wyjątkowo na Mszy św. o godz. 9.00.
  7. Do skarbony przy wejściu do kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Bardzo proszę, aby miejsca parkingowe przed kościołem dla niepełnosprawnych były zajmowane tylko przez osoby do tego upoważnione. Myślę, że dla zdrowych przejście kilku kroków od samochodu zaparkowanego dalej od kościoła nie powinno być problemem. Zostawmy te miejsca dla tych dla których są przeznaczone.

Ogłoszenia społeczne:

1 Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 10.04.2022 o godz. 9.00 odbędzie się zebranie statutowe w strażnicy OSP. Celem zebrania będą sprawy bieżące. Wszystkie Druhny i Druhów zapraszamy.

2 Ogłoszenie Wójta naszej gminy: Drodzy mieszkańcy! Kolejny raz zwracamy się do was z prośbą o pomoc dla Ukrainy. Tym razem jest to konkretna pomoc, dla konkretnej parafii w miejscowości Krysowice w obwodzie lwowskim, w której pracuje zaprzyjaźniony ks. Ryszard Pędzimąż. Lista potrzeb jest określona szczegółowo:

• Żywność (produkty z długim terminem przydatności i szybkie w przygotowaniu)
  • Woda, napoje
  • Środki higieny osobistej (szampony, mydło, papier toaletowy, pasta do zębów)
  • Środki czystości (płyny, proszki, środki do dezynfekcji)
  • Latarki, baterie, zapałki, świece
  • Zestawy pierwszej pomocy
  • Naczynia jednorazowego użytku (talerze, kubki, sztućce itp.)

Wszystkie dary dla parafii ks. Ryszarda zbierane są w siedzibie Urzędu Gminy w Pcimiu w godzinach pracy Urzędu do wtorku 5 kwietnia włącznie.