kw. 10 2022

Niedziela Palmowa

1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień – czas szczególnych wydarzeń związanych z naszą wiarą. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. O godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Po Mszy procesja do ciemnicy i adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00 i w następny dzień od 7.00 do 19.00. Od 21.00 do 22.00 adorację poprowadzi młodzież z KSM-u.
  3. Wielki Piątek jedyny to dzień w roku, w którym Kościół nie sprawuje Mszy św. O godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa. O godz. 19.00  rozpocznie się liturgia w ramach, której będzie: liturgia słowa, adoracja krzyża i komunia św. Ponieważ jeszcze jest covid proszę, aby podchodząc do adoracji krzyża nie całować go, ale uczcić go przez przyklęknięcie lub głęboki pokłon. Na zakończenie liturgii procesja do Grobu Pana Jezusa. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja w grobie potrwa całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do 20.00. Bardzo proszę, aby na nocną adorację mieszkańcy poszczególnych ról przychodzili według tradycyjnego porządku. Zapraszam również strażaków do honorowej warty przy grobie Jezusa. W Wielki Piątek każdego katolika obowiązuje post ścisły, a więc należy ograniczyć się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego do syta i dwóch lekkich oraz powstrzymać się od pokarmów mięsnych. Post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Osoby chore, które z względu na stan zdrowia np. cukrzyca muszą częściej przyjmować pokarm są zwolnione z postu, należy wtedy podjąć inne uczynki pokutne czyli modlitwę lub jałmużnę.
  4. W Wielką Sobotę przez cały dzień trwać będzie adoracja Pana Jezusa w grobie. Zapraszamy do adoracji. Święcenie pokarmów będzie w kościele lub przed kościołem (w zależności od pogody) od godz. 9.00 do 13.00 co godzinę. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem poświęceniem ognia. Na tę liturgie proszę przynieść świece. Uroczystości Wielkiej Soboty zakończymy procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
  5. W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. Zgodnie z tradycją naszej parafii od Niedzieli Wielkanocnej w okresie letnim Msze św. w niedzielę i święta będą o godz. 17.00, a w tygodniu popołudniowe Msze św. będą o 18.00.