kw. 24 2022

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

• Dziś Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy też 78 Tydzień Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu:
  • W poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty
  • We wtorek –  liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • W piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej.
  • W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.
  • W sobotę natomiast rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Po Mszy św. odśpiewamy Litanię do Najświętszej Maryi Panny, a po niej procesja wokół Kościoła. Nabożeństwa majowe będą w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 17.00, po majówce Msza święta. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy też do modlitwy przy kapliczkach naszej parafii.