maj 01 2022

3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także rozpoczyna się 14 tydzień biblijny. Jest to okazja do refleksji nad swoją znajomością Biblii, znaczeniem słowa Bożego w swoim życiu i okazja do sięgnięcia po Biblię jeśli tego się nie czyni systematycznie.
  2. Rozpoczął się maj i nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszamy na majówki, które w naszym kościele odprawiane są w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o święta o godz. 17.00. Zachęcamy też do modlitwy przy kapliczkach rozrzuconych w różnych miejscach naszej parafii.
  3. We wtorek nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 11.00 będzie uroczysta suma odpustowa, a po niej procesja. Zapraszamy parafian, dzieci sypiące kwiaty,  strażaków z pocztem sztandarowym, proszę zabrać na procesję feretrony i sztandary. Kazanie wygłosi ks. Jacek Ryłko. Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w poniedziałek  od godz. 17.00.
  4. W środę 4 maja wspominamy św. Floriana patrona strażaków. Msza w intencji Druhen i Druhów oraz ich rodzin będzie o godz. 18.00.
  5. Wizyty u chorych w czwartek od Małej Gromady w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00 oraz pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. W I sobotę miesiąca na godz. 17.00 zapraszam członków Róż Różańcowych na wspólną modlitwę.
  8. Dzieci, które uczęszczały w Wielkim Poście na Drogi Krzyżowe i oddały w zeszłym tygodniu plansze proszone są o podejście po Mszy św. do salki, aby odebrać drobne upominki.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych i rocznicowych za posprzątanie kościoła wewnątrz oraz strażakom za oczyszczenie elewacji kościoła na odpust.
  10. Wkrótce rozpoczniemy próby dla dzieci przed I komunią św. i przed rocznicą komunii św. Dzieci pierwszokomunijną będą miały próby w czwartki  o godz. 16.30. Pierwsza próba będzie 5 maja. Dzieci rocznicowe będą miały próby w poniedziałki o godz. 16.30. Pierwsza próba będzie 9 maja.
  11. W przyszłą niedzielę 8 maja Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Z tej okazji ks. Arcybiskup wystosował do nas zaproszenie.