maj 15 2022

5 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej parafii gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszach świętych będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt „Podaruj wykształcenie młodzieży z obozu dla uchodźców w Palabeku”, którego celem jest wsparcie rozwoju talentów  zdolnej młodzieży i szansa na lepszą przyszłość.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele o 17.00 w niedzielę i o 18.00 w dni powszednie oraz zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach naszej parafii.
  3. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Próby dla dzieci przed rocznicą komunii św. w poniedziałek o godz. 16.00, a dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. w czwartek o godz. 16.30.
  5. Zachęcamy dzieci rocznicowe do skorzystania ze spowiedzi świętej. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem majowy i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
  6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywały rocznicę I komunii św.
  9. Bardzo dziękuję dzieciom, które w Wielkim Poście składały jałmużnę do Skarbonek Caritasu. Troje dzieci zebrało 178,59 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu z przeznaczeniem na pomoc dla seniorów.
  10. Jak widać zmienia się otoczenie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za prace, które zostały wykonane dzięki rodzicom dzieci komunijnych. Przed nami jeszcze odświeżenie dzwonnicy, remont schodów, czyszczenie i impregnowanie ogrodzenia wokół kościoła i założenie ogrodu wokół kościoła. W tej ostatniej sprawie już jesteśmy umówieni z Konserwatorem Zabytków i pewne jeszcze w tym roku zaczniemy prace przy zieleni wokół kościoła, ale ta praca będzie rozłożona na dłuższy czas. Mamy też w planach nowy ołtarz, ale jeszcze musimy uzyskać zgodę Małopolskiego Konserwatora Zabytków na tę inwestycję. Na razie jest zgoda Konserwatora Zabytków reprezentującego Archidiecezję Krakowską. I jeszcze czeka nas wymiana pieca w kościele, bo obecny nie spełnia wymagań stawianych przez ochronę środowiska. Po zasięgnięciu opinii Rady Duszpasterskiej będziemy instalować piec gazowy.
  11. Niestety nie ma już wolnych intencji mszalnych na ten rok. Nowa książka z intencjami będzie po wakacjach.

Ogłoszenie społeczne:

Wójt Gminy Pcim informuje, że zaistniała możliwość skorzystania przez mieszkańców gminy z możliwości bezpłatnego demontażu, odbioru i bezpiecznego składowania wyrobów zawierających azbest (tzn. eternitu) do końca maja 2022 r.

Zainteresowani właściciele nieruchomości powinni w dniach od 16 do 18 maja br. dokonać zgłoszenia w Urzędzie Gminy Pcim pod nr telefonu 12 274 80 50 w. 18.

Wymagane dane, które należy podać: miejscowość, numer posesji, imię i nazwisko właściciela, nr telefonu kontaktowego, przybliżona ilość azbestu na dachu (w m2) bądź składowanego na ziemi już do odbioru. Planowany termin odbioru wyrobów zawierających azbest do końca maja 2022r. Serdecznie zachęcam Państwa do zgłoszenia i przystąpienia do projektu.