maj 22 2022

6 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła lub do kapliczek. Zachęcamy młodzież, dzieci, dorosłych do modlitwy i powierzania swoich spraw Matce Bożej. Może warto postarać się przyjść na majówkę kilka razy w tygodniu jeśli ktoś nie może codziennie.
  2. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00 rozpoczniemy procesją wokół kościoła i modlitwami o urodzaje.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III przyjmą I Komunię św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodzin będzie w sobotę od 9.00 do 11.00. Próby przed komunią będą w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby osoby, które zwykle chodzą na Mszę św. na godz. 11.00 jeśli nie są z rodziny przyszły na inną Mszę św.
  4. Po pandemicznej przerwie 16 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie będzie koncert „Jednego serca, jednego ducha” na który będzie wyjazd z naszej parafii. Wyjazd o godz. 15.00, a powrót około 2.00 w nocy. Zapisy na to wydarzenie w zakrystii.
  5. Jak co roku zgodnie z dawnymi ustaleniami przedstawiciele Rady Duszpasterskiej przejdą po domach w swoich rejonach zbierając ofiary na sprzątanie kościoła. Ofiara to  30 zł od rodziny. Bóg zapłać za ofiary.
  6. Rada Duszpasterska przypomina, że zgodnie z umową wykopanie nowego grobu na cmentarzu kosztuje 800 zł. Natomiast wszelkie sprawy dodatkowe jak np. demontaż nagrobków to ceny są ustalane z grabarzem. Bardzo proszę o wrzucanie śmieci tylko do kontenera. Jeśli ktoś potrzebuje kamieni to proszę o kontakt z proboszczem, bo na cmentarzu wiele się ich pojawiło po ostatnich pracach i jakoś trzeba by się ich pozbyć z cmentarza.