cze 05 2022

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub recytację O Stworzycielu Duchu przyjdź.
  2. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  5. W piątek o godz. 17.20 roczne wypominki, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych i komunijnych za dar ołtarza. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie opaski wokół kościoła i odnowienie dzwonnicy.
  7. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która 21 czerwca przystąpi do bierzmowania będzie we wtorek 7 czerwca po Mszy św. wieczornej. Natomiast młodzież może przychodzić na egzamin po Mszach  św. wieczornych w poniedziałek, czwartek i w sobotę.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  9. Ponieważ na wyjazd do Zakopanego z okazji 25 rocznicy pobytu Ojca świętego Jana Pawła II na Podhalu zgłosiły się zaledwie 2 osoby nie będziemy organizować wspólnego parafialnego wyjazdu. Podobnie jest z wyjazdem na poświęcenie krzyża do Krzeczowa. Zachęcam do udziały w tym wydarzeniu, ale wspólnego parafialnego wyjazdu także nie będzie. Jest jeszcze planowany wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego ducha, jednego serca”, który ma być w Boże Ciało. Zapisy w zakrystii.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Emilki Skrzeczek z Trzebuni. Dziecko urodziło się jako wcześniak. W okresie niemowlęcym przeszło dwa wylewy do mózgu i cierpi z tego powodu na mózgowe porażenie czterokończynowe i padaczkę. Nie umie samodzielnie siedzieć i chodzić. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z nerologopedą. Miesięczny koszt rehabilitacji to 3000 zł. Dziecko potrzebuje do rehabilitacji wózka inwalidzkiego i pionizatora ortez.