cze 12 2022

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała w tym roku pójdziemy w stronę Trzebuni. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, strażaków proszę o zabezpieczenie ruchu na drodze, zapraszam dzieci komunijne w rocznicowe w strojach, dzieci sypiące kwiaty, młodzież szczególnie tą, która przygotowuje się do bierzmowania. Proszę zabrać sztandary i feretrony. Za uczestnictwo w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Procesje w ramach Oktawy Bożego Ciała będą po nabożeństwie czerwcowym. Przez cały tydzień zapraszam do udziału w tych procesjach.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek  miesiąca od godz. 15.00 do wieczornego nabożeństwa będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania może przychodzić na zaliczenie w poniedziałek, wtorek, w środę i w sobotę po Mszach św. wieczornych. Natomiast w sobotę od godz. 10.00 do 11.30 będzie okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
  6. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Emilki Skrzeczek z Trzebuni. Dziecko urodzone jako wcześniak cierpi na dziecięce porażenie i padaczkę. Nie potrafi samodzielnie siedzieć i chodzić. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji i sprzętu ortopedycznego. Naszymi ofiarami możemy wesprzeć rodziców Emilki.
  7. Wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego serca, jednego ducha” będzie w czwartek o godz. 15.00 spod kościoła. Cena przejazdu około 65 zł od osoby.