cze 19 2022

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji Bożego Ciała: Tym, którzy przygotowali ołtarze, Służbie liturgicznej, siostrom zakonnym, dzieciom w strojach komunijnych, tym które sypały kwiaty, dzwoniły dzwoneczkami i ich rodzicom, strażakom z OSP za kierowanie ruchem i zadbanie o nasze bezpieczeństwo, wszystkim uczestnikom. Dziękuję także za posprzątanie przed cmentarzem niezawodnej ekipie. Bóg zapłać.
  2. Do czwartku będą procesje eucharystyczne codziennie po nabożeństwie czerwcowym – z jednym wyjątkiem -, a dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam.
  3. Próby dla bierzmowanych będą jeszcze dziś i jutro po Mszach wieczornych.
  4. We wtorek o godz. 17.00 ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Intencja zamówiona na 18.00 będzie odprawiona o godz. 17.00. W ten dzień nie będzie procesji eucharystycznej w ramach Oktawy Bożego Ciała.
  5. W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci Komunijnych i rocznicowych do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd spod szkół o godz. 8.00. (proszę więc być wcześniej) O godz. 10.00 będzie Msza św. w Ludźmierzu. A później pojedziemy do Zakopanego. Proszę zabrać wygodne ubranie i buty, bo wybieramy się na wycieczkę w góry.
  6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Rodzice Emilki Skrzeczek serdecznie dziękują za ofiary złożone w ubiegło niedzielę na leczenie ich dziecka. Zebrano 4100 zł. Bóg zapłać.
  9. Spotkanie rady duszpasterskiej będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  10. Na stoliku z gazetami jest Poradnik dla rodziców o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Można go zabrać bezpłatnie. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej i wiary.