lip 17 2022

2. W poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
  3. W środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera. Jest to dzień imienin ks. Czesława, któremu z tej okazji życzymy zdrowia, sił i łask Bożych potrzebnych w wypełnianiu kapłańskiego powołania,
  4. W piątek – święto Marii Magdaleny,
  5. W sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  6. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajduje się bezpłatna broszurka dla rodziców i wychowawców pt. „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Zachęcam do zabrania i zapoznania się z jej treścią. Zachęcam też do czytania prasy katolickiej. To jeden ze sposobów pogłębiania swojej wiary i odnajdywania odpowiedzi na pytania, które dotyczą naszej wiary i życia we współczesnym coraz bardziej zsekularyzowanym świecie.
  7. Na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku będą odbywać się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”. Powstają grupy młodych ludzi, które spotykają się i formują przygotowując się do wyjazdu. Informacje i kontakty dotyczące wyjazdu i grup są na plakacie przed kościołem. Chętnych zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego wyjazdu.