sie 07 2022

1. Dziś I niedziela miesiąca, dlatego po Mszach św. będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 za dar powołania zakonnego dziękują siostry pochodzące z naszej parafii: s. Bernadetta Słowik, s. Noemi Mirochna, s. Bonawencja Klimas, s. Benedetta Płoszczyca, s. Alina Płoszczyca, s. Celestyna Guspiel, s. Rafaela Dziadkowiec z zakonu norbertanek oraz s. Ezechiela Piaseckiej. Będziemy modlić się za siostry o wytrwanie na drodze powołania, o wzrost duchowy. Jest to też okazja do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii.
  3. W sierpniu miesiącu trzeźwości pamiętajmy o modlitwie za naszych braci i siostry, którzy uzależnieni są od alkoholu, narkotyków i innych zniewoleń. Módlmy się, aby znaleźli siłę i moc, by z Bożą pomocą pokonać niszczycielski nałóg. Módlmy się za dzieci i młodzież, by nie wchodziły na drogę prowadzącą do uzależnienia.  Na stoliku przy wejściu do kościoła można znaleźć ulotki informujące o Mitingach Anonimowych Alokoholików, które odbywają się w Myślenicach. Zainteresowanych zachęcam do zabrania ulotek i wykorzystania ich treści.
  5. W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika,
  6. We wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  7. W środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  8. W czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  9. W sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  10. W piątek o godz. 17.20 wypominki roczne za zmarłych, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.