sie 21 2022

1. W naszej parafii serdecznie witamy siostrę Klarę, która została przełożoną wspólnoty sióstr w naszej parafii i nową zakrystianką. Siostrze życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce i tego, aby dobrze czuła się wśród nas.
  3. W poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  4. W środę – święto św. Bartłomieja, apostoła,
  5. W piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej – kiedyś w ten dzień nasza parafia obchodziła II odpust. Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.
  6. W sobotę – św. Moniki.
  7. W przyszłą sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie coroczna Pielgrzymka Młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach wakacyjnych.
  8. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem składka do puszek na rehabilitację Kuby Mistarza z WIerzbanowej, parafia Wiśniowa. Dziecko jest po operacji kręgosłupa i potrzebuje kosztownej rehabilitacji.
  9. Przy wejściu do kościoła znajdują się ulotki Stowarzyszenia Al-anon. To propozycja dla rodzin uzależnionych od alkoholu: żon lub mężów, dzieci, rodziców. Jak sobie radzić z problemem alkoholizmu kogoś bliskiego, jak samemu zachować godność, co robić, jak pokonać lęk i beznadzieję. Zachęcam, aby z tym wielkim problemem i dramatem nie zostawać samemu i szukać pomocy.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Małopolska Szkoła Gościnności zaprasza do podjęcia nauki w jej progach. Informacje i kontakt na plakacie przy wejściu do kościoła.