sie 28 2022

1. W naszej parafii witamy serdecznie siostrę Reginę, która będzie pełnić funkcję katechetki. Siostrze życzymy wielu łask Bożych w nowej pracy i na nowej placówce.
  3. W poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  4. W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W czwartek 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  6. Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.30.
  7. W tym tygodniu Przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą świętą i w piątek od godz. 17.00.
  8. W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 tradycyjne spotkanie Róż Różańcowych na wspólnej modlitwie.
  9. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 do salki przy kościele.
  10. 10 września w sobotę planujemy parafialną pielgrzymkę do Czernej do klasztoru ojców Karmelitów i miejsca spoczynku św. Rafała Kalinowskiego i do Tyńca słynnego klasztoru Benedyktynów. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt nie przekroczy 40 zł i zależy od ilości osób.
  11. W przyszłą niedzielę 4 września w Myślenicach w sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej będzie odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30. Odprawi ją kustosz Sanktuarium Jana Pawła II ks. Tomasz Szopa. Program odpustu jest w gablocie przed kościołem.
  12. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na rehabilitację Kuby Mistarza z Wierzbanowej, parafia Wiśniowa.
  13. Przy wejściu do kościoła znajdują się bezpłatne broszury – poradnik dla rodziców pt. Nastolatki w wirtualnym tunelu. W krótkiej formie pokazane są mechanizmy, które prowadzą młodych ludzi do  uzależnienia od internetu. Są tam też podpowiedzi jak mądrze towarzyszyć nastolatkowi w wirtualnym świecie. Od internetu nie uciekniemy, ale jak sensownie z niego korzystać? Zachęcam do zapoznania się z broszurką z także do czytania prasy katolickiej i poszerzania swojej wiedzy religijnej.