wrz 18 2022

1. W parafiach Archidiecezji Krakowskiej przeżywamy dziś Dzień Modlitw za Młodzież. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki módlmy się dziś szczególnie za młodych ludzi, aby odnaleźli swoje miejsce w Kościele, rozwijając talenty, budując piękne relacje i podejmując decyzje na całe życie. Za tydzień będzie przed kościołem składka do puszek na duszpasterstwo młodzieży naszej archidiecezji i naszej parafii.
  2. Dziś w Polsce obchodzony jest dzień Środków Społecznego Przekazu. Jest to okazja do modlitwy za tych, którzy tworzą media, aby służyli prawdzie, a nie jakiejś partii czy ideologii, a także okazja do refleksji jak ja korzystam z tych środków i czy one służą mi do wzrostu i pomagają lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość czy tylko są zabijaczami czasu i źródłem wątpliwej czasami rozrywki.

–  We wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Teagon prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy,

– w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

– w piątek – wspomnienie O. Pio.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii z klas VIII i VII. Kandydatów zapraszamy z rodzicami.

5. 24 września, a więc w najbliższą sobotę będzie XIII Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik. O godz. 10.00 rozpoczęcie, następnie Misterium o bł. Pauliny Jaricot, różaniec i Eucharystia. Zakończenie około godz. 13.30. Jest organizowana pielgrzymka dekanalna. Wyjazd z Trzebuni o godz. 8.30, w Stróży autobus będzie koło kościoła około 8.45. Zapisy u p. Bronisławy Bieniek z Trzebuni tel. 507 112 665. Cena około 20-25 zł.

6. W dniu 1 października organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium w Ludźmierzu, Olczy, na Krzeptówkach i Bachledówce. Wyjazd z przystanku o godz. 7.00. Zapisy u pani Teresy Brytańczyk.