wrz 25 2022

1. W zeszłą niedzielę modliliśmy się w intencji młodzieży naszej Archidiecezji. Dziś po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży. Część zebranej sumy zostanie przekazana do archidiecezji dla duszpasterstwa młodzieży, część dla dekanatu na potrzeby młodzieży np. organizację kursu lektorskiego, a część ma pozostać w naszej parafii z przeznaczeniem na duszpasterstwo młodzieży. Bóg zapłać za ofiary.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się październik, a więc Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu odprawiamy je o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Po różańcu będzie Msza święta. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy różańcowej. Zechciejmy znaleźć czas na tę modlitwę choć kilka razy w tygodniu, pamiętając o tym jak często Maryja wzywała do tej modlitwy w czasie licznych objawień. Tyle zła, niesprawiedliwości i ludzkiej krzywdy na świecie domaga się modlitwy i nawrócenia nas, Kościoła i świata. Jeśli nie możemy być na nabożeństwie módlmy się rodzinach wspólnie umacniając naszą wiarę i powierzając Maryi nasze sprawy. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w rodzinie lub w społeczności zakonnej. Aby uzyskać odpust należy odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, do modlitwy ustnej dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych.
  3. Tak jak to jest zwyczajem w naszej parafii od 1 października Msze św. odprawiane są już w trybie zimowym, a więc o godz. 17.00 w tygodniu i o 16.00 w niedziele.
  4. Od 1 października ulega zmianie czas urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.00 do 19.00, we wtorek od 8.00 do 9.00 i w środę od 15.00 do 16.00. W sprawach pogrzebu lub koniecznej wizyty u chorego można przyjść w każdym czasie oczywiście jeśli ksiądz będzie na plebanii.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 16.30 spotkanie Róż Różańcowych i wspólna modlitwa.
  6. Kalendarz Liturgiczny:
  7. We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
  8. W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  9. W czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  10. W piątek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła,
  11. W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  12. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. W związku z tym, że jest wielkie zapotrzebowanie na intencje, a my niestety nie jesteśmy w stanie odprawić ich zbyt wiele dlatego wzorem ubiegłego roku bardzo prosimy, aby zamiast zamawiać na przykład 3 intencje za zmarłych połączyć ich w jednej intencji, tak aby wystarczyło tych intencji dla innych. Zamawiając intencje pogrzebowe, jeśli ktoś jest spoza naszej parafii i ma szansę zamówić intencje w swojej parafii to można tak uczynić, a my tu przeczytamy, że zostały zamówione intencje za zmarłego i zostaną odprawione w innej parafii. Z intencji pogrzebowych odprawiamy tylko 7, a resztę przekazujemy do odprawienia innym księżom np. na misje.
  13. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz do Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września br. przyjmuje zgłoszenia zadań w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej www. bo.malopolska.pl lub w gablocie parafialnej.