16 2022

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z małych ośrodków.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia zeszłotygodniowej procesji różańcowej. Osobom, które przygotowały ołtarze, tym którzy nieśli feretrony, baldachim i ikonę św. Rodziny, siostrze Klarze, panu organiście, służbie liturgicznej i wszystkim uczestnikom procesji. Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej kancelaria parafialna będzie wyjątkowo zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia.
  4. W najbliższą środę będzie spotkanie dla bierzmowanych z grupy, którą prowadzi ksiądz proboszcz.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godziny 15.00 do wieczornego nabożeństwa różańcowego będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  6. Można już składać wypominki roczne i jednorazowe. Na stoliku za ławkami są kartki na wypominki. Proszę koniecznie zaznaczyć na kartce czy to wypominki roczne czy jednorazowe.
  7. Jest propozycja spotkań formacyjnych dla małżeństw  naszej parafii w ramach wspólnoty Chemin Neuf (czyt. szemenef). Posłuchajmy krótkiej prezentacji…. Przed kościołem można otrzymać ulotki dotyczące wspólnoty, a spotkanie dla zainteresowanych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce przy kościele.
  8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

– 20 października br. w siedzibie Urzędu Gminy w Pcimiu (pok. nr 24) w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędą się porady prawne z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej gminy Pcim.

– Spotkania w sprawie nowych dotacji do wymiany pieca i termomodernizacji będą w poniedziałek 17 października o godz. 18.00 w budynku OSP w Stróży i 18 października we wtorek o godz. 18.00 w budynku OSP w Pcimiu.