23 2022

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Jest to okazja do modlitwy w intencji dzieła misyjnego Kościoła i do uświadomienia sobie, że wszyscy jako chrześcijanie jesteśmy powołani do współpracy w tym dziele głoszenia Ewangelii całemu światu.
  2. Dziś o godz. 17.00 w salce przy kościele będzie spotkanie dla małżeństw w ramach wspólnoty Chemi Nuef, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Jest to spotkanie wstępne, informacyjne, na którym można dowiedzieć się szczegółów dotyczących funkcjonowania tej wspólnoty.
  3. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
  4. W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy.
  5. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Proszę zaznaczyć czy chodzi o wypominki jednorazowe czy całoroczne.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

1. Gmina Pcim planuje przystąpić do rządowego programu sprzedaży węgla w preferencyjnej cenie. Osoby chętne do skorzystania z programu proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Pcim telefonicznie lub mailowo na adres sekretariat@pcim.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do najbliższego wtorku 25 października do godz. 15.00.
  2. Zebrania wiejskie w Stróży odbędą się: –

– w Sołectwie Stróża Dolna w dniu 25 października we wtorek o godz. 18.00 w budynku OSP w Stróży

– w Sołectwie Stróża Górna w dniu 28 października w piątek o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Stróży.

Zapraszają sołtysi.

• Ukraińscy woluntariusze mieszkający w Krakowie wytwarzają siatki maskujące dla wojska ukraińskiego broniącego kraju przed Rosyjską agresją. Do produkcji tych siatek maskujących potrzebne są: ( – stara pościel, zasłony, obrusy, ubrania z naturalnej tkaniny (bawełna lub len) w jednolitych kolorach najlepiej jesiennych lub białym na zimę) – tych rzeczy proszę nie przynosić, bo okazało się, że otrzymali profesjonalny materiał i z niego robią siatki maskujące). Zbierają również, wosk, parafinę, nie spalone świece i małe puszki (do 400 g.) po konserwach puste i oczyszczone na świece do okopów dla wojska. To co robią wolontariusze można zobaczyć na stronie facebook – owej: https://www.facebook.com/groups/584913863250950/?ref=share Udostępnimy to na parafialnej stronie facebook – owej. Te materiały można przynosić na parafię do piątku. To co uzbieramy odbiorą w sobotę ukraińscy wolontariusze.