lut 02 2020

4 Niedziela Zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. To także święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. Poświęcenie gromnic.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada również XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to okazja do modlitwy w intencji osób konsekrowanych: sióstr zakonnych i zakonników, oraz o nowe powołania do życia zakonnego. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  3. Dziś wieczorem w naszym kościele Wieczór Uwielbienia organizowany przez KSM z naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej prowadzonej przez młodzież.
  4. W ubiegłym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary, poczęstunki. Pan organista również składa serdecznie podziękować za przyjęcie i ofiary złożone przy tej okazji za jego pracę w parafii.
  5. Kalendarz tygodnia:
  • W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – wspomnienie św. męczenników z Japonii Pawła Miki i towarzyszy
  1. Wizyta u chorych w środę od strony Trzebuni i czwartek od Małej Zagrody. Początek od godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od 16.00.
  3. Zbliża się Wielki Post. Od przyszłej niedzieli przez trzy kolejne niedziele nabożeństwo 40 godzinne, które ma nas przygotować do godnego przeżycia Wielkiego postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 do 16.00.