lut 16 2020

1. Dziś kolejny dzień nabożeństwa 40 – godzinnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 16.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej, która ma nas przygotować na owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • W sobotę – święto Katedry św. Piotra
  1. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania będzie miała spotkania w tym tygodniu. Kl. VIII ze SP nr 1 w piątek o godz. 14.45, a kl. VIII ze SP nr 3 w poniedziałek o godz. 16.00. Młodzież, która w październiku zeszłego roku przyjęła Sakrament Bierzmowania może uzyskać wpis do indeksów z ocenami ze szkoły potwierdzający przyjęcie sakramentu. Należy zgłosić się do kancelarii parafialnej z indeksem.
  2. W Lubniu rozpoczęła działalność Grupa Anonimowych Alkoholików – AA. To wspólnota osób utworzona w USA w celu wsparcia alkoholików, którzy chcą pokonać swoją chorobę i utrzymać się w trzeźwości. Grupy AA mają mityngi czyli spotkania otwarte, które są dostępne dla wszystkich zainteresowanych programem zdrowienia z alkoholizmu oraz mitingi zamknięte tylko dla członków AA. Mitingi są w każdą sobotę o godz. 18.00 w Parafialnym Domu „Na Skale” w Lubniu [naprzeciw kościoła].
  3. Zbliża się tłusty czwartek. Bracia z zakonu Kapucynów organizują akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Czy pączkiem, których wiele zjemy w najbliższy czwartek można wspomóż dzieci z Afryki; dać ciepły posiłek? Pomóc w budowie szkoły, placu zabaw lub boiska? Szczegóły akcji na plakacie przed kościołem.
  4. Po ostatnich silnych wiatrach nasz parafialny cmentarz nieco ucierpiał i  jest bardzo zaśmiecony. Wiatr porozbijały znicze i porozrzucały kwiaty. Bardzo proszę o zrobienie porządków koło swoich grobów.

Ogłoszenie społeczne:

Zarząd OSP Stróża informuje, że 29.02.2020 (w sobotę) o godz. 17.00 odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze w budynku OSP Stróża. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy w mundurach. Zarząd OSP.