wrz 08 2019

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019

• W poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
• W piątek – św. Jana Chryzostoma biskupa i Doktora Kościoła
• W sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. We wtorek na godz. 18.00 zapraszam liderów grup dziecięcych i młodzieżowych na spotkanie duszpasterskie, aby omówić pracę w tym roku szkolnym.

3. W czwartek o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci zaangażowanych w Oazę Dzieci Bożych i ich rodziców. Zapraszamy też chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do Oazy Dzieci Bożych.

4. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych, która przygotowywała się w poprzednich latach do bierzmowania i chce przyjąć ten sakrament zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 12.00.

5. Odpowiadając na zaproszenie naszego arcybiskupa ks. Marka Jędraszewskiego i włączając się w akcję modlitewną Polska pod Krzyżem młodzież naszej parafii organizuje wieczór modlitewny w sobotę od godz. 17.30 do 21.00. W programie: Okazja do spowiedzi, Koronka do Bożego miłosierdzia, Msza św., Adoracja Krzyża, Droga Krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w całości wydarzenia lub w wybranej przez siebie części. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

6. 28 września organizowana pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Planujemy wyjazd z naszej parafii na to wydarzenie. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

7. Na stoliku z gazetami leży CHIT – gazeta której tematem przewodnim jest krzyż. Można ją zabrać za darmo. Zachęcam do lektury. Dzięki lekturze mamy szansę pogłębić swoją wiarę, zrozumieć wiele z tego co dzieje się w Kościele a na świat spojrzeć z perspektywy chrześcijańskiej. W naszej parafii jest Gość Niedzielny – jeden z najlepszych w Polsce tygodników chrześcijańskich. W tym numerze możemy przeczytać : Ona wierzy, a on nie. Czy takie małżeństwo może się udać? Czy należy kontrolować co dziecko robi w internecie? Co właściwie dzieje się w Amazonii? Czy chrześcijanin może iść na wojnę? Gość Niedzielny to katolicki tygodnik opinii porusza tematy nie tylko religijne, ale także gospodarcze, społeczne, polityczne. Pomaga zrozumieć nasz skomplikowany świat. Gościa Niedzielnego można też kupić w każdym kiosku czy sklepie z gazetami. Oprócz tego jest Źródło, Niedziela, czasopisma dla dzieci. Zachęcam do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej i wiary.