lut 23 2020

1. Dziś ostatnie nabożeństwo 40 godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 i potrwa do 16.00.
  2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Módlmy się za naszych braci i siostry uwikłanych w różne uzależnienie, które niszczą ich i ich najbliższych. Czas Wielkiego Postu może być doskonałym okresem podjęcia walki o wyzwolenie i odzyskanie godności.
  3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, dwóch lekkich i jednego do syta. Wielki Post to okazja do podjęcia szczególnie intensywnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia sensownych postanowień, które pomogą nam odrzucić grzech, pokonać słabość i wzrastać w mocy Chrystusa. Post obowiązuje katolików od 18 do 60 roku życia, (nie dotyczy to osób chorych, którzy muszą spożywać systematycznie co jakiś czas posiłek np. chorych na cukrzycę) a wstrzemięźliwość wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
  4. W Wielkim Poście w naszej parafii będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. W piątki Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.00.
  5. Uczniowie z klas VIII, którzy chcą przystąpić do Bierzmowania będą mieli regularne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu. Ze SP nr 1 w II i IV piątek miesiąca o godz. 14.45, a uczniowie ze SP nr 3 w I i III poniedziałek miesiąca o godz. 16.00. W najbliższy piątek zapraszam uczniów ze SP nr 1.
  6. Członkowie Rady Duszpasterskiej wzorem lat ubiegłych będą zbierać pieniądze na pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem Kościoła. Proszę o życzliwe ich przyjęcie i Bóg zapłać za złożone ofiary.

Ogłoszenie społeczne:

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży informuje, że rozpoczyna się rekrutacje dzieci do I klasy SP i do punktu przedszkolnego. Zgłoszenie dzieci do klasy pierwszej należy dokonać do 16 marca 2020 r. Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021 wraz z wymaganymi dokumentami od 25 lutego do 13 marca 2020 r. Potrzebne dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 – 14.00. Wnioski składane po terminie nie będą przyjmowane. Druki wniosków i oświadczeń można pobrać  w sekretariacie szkoły lub poprzez stronę internetową.