mar 01 2020

1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczął się Wielki Post czas łaski i nawrócenia. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które mogą nam pomóc w lepszym przeżyciu tego okresu: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15 i Drogi krzyżowe w piątki o godz. 15.30 dla dzieci, po Mszy św. o godz. 17.00 dla dorosłych     i o 19.00 dla młodzieży. W wielkim Poście za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  1. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę wieczór przed IV Niedzielę Wielkiego Postu, a więc 21 marca i potrwają do 25 marca. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 24 marca.
  2. W poniedziałek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VIII SP nr 3 o godz. 16.00.
  3. W środę i w czwartek od godz. 9.00 odwiedziny chorych według stałego porządku.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godz. 16.00.
  5. W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych. O godz. 16.00 konferencja i o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz wspólna modlitwa różańcowa.
  6. Po każdej Mszy św. dzieci mogą zabrać skarbonkę wielkopostną Caritasu. W tym roku hasłem jest: „Dar juniora dla seniora”. To jedna z form uczenia dzieci spełniania uczynków miłosierdzia. Rezygnacja z jakiejś drobnej przyjemności i ofiarowanie w ten sposób zaoszczędzonych pieniędzy potrzebującym jest wypełnieniem uczynków miłosierdzia.
  7. Po Mszy św. ministranci rozdają przed kościołem czasopismo CHIT. Jest to numer wielkopostny w którym w formie krótkich artykułów opatrzonych zdjęciami znajdziemy artykuły o wierze sportowców, odpowiedzi na pytania dlaczego Kościół zabrania rozwodów albo co zrobić z nastolatkiem, który nie chce chodzić do kościoła i wiele innych. Zachęcamy do lektury czasopism, książek religijnych a zwłaszcza Biblii. Lektura pomoże nam umocnić wiarę, a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wątpliwości. Możemy też znaleźć argumenty do rozmowy na tematy religijne, szczególnie w tych czasach gdy nasza wiara jest podważana, kwestionowana czy nawet ośmieszana. Jest to czas gdy wiary trzeba bronić. Wielkopostne postanowienia mogą być okazją do pogłębienia i umocnienia naszej wiary.

Ogłoszenie społeczne:

Wójt Gminy Pcim – Piotr Hajduk oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach zapraszają na szkolenie dla rolników, które odbędzie się dnia 3 marca 2020 r. (we wtorek) o godz. 10.00 w Świetlicy Środowiskowej w Trzebuni (przy Szkole Podstawowej) i 5 marca 2020 r. (w czwartek) o godz. 10.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Pcimiu.

Tematy Szkolenia: – zmiany w dopłatach bezpośrednich w 2020 r. , – aktualne programy wsparcia dla rolników i terminy naborów, – aktualne przepisy obowiązujące w KRUS. Szczegóły na stronie internetowej gminy Pcim. Organizatorzy serdecznie zapraszają.