mar 21 2020

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. W związku z epidemią koronawirusa w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia w sprawowaniu liturgii. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych zgromadzenia nie mogą przekraczać 50 osób. Bardzo proszę pozostać więc w domach i tam uczestniczyć w transmisjach Mszy św. Przypominam, że została udzielona dyspensa i nie jest grzechem nieprzyjście do kościoła w niedziele. Ta dyspensa obowiązuje jeszcze dziś i w następną niedzielę. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy zamówili intencję i rodzinę. Odwołane są Gorzkie Żale i piątkowe Drogi Krzyżowe. Zachęcam mimo to, aby prywatnie odprawić te nabożeństwa w domu w gronie rodzinnym.
  2. W tym roku nie będzie rekolekcji parafialnych przed świętami Wielkanocnymi, ale nie znaczy to, że nie powinno ich być w ogóle. Radio, telewizja i internet dają możliwości odprawienia rekolekcji w domach do czego serdecznie zachęcam. W środę, czwartek i w piątek TVP 3 o godz. 20.40 będzie transmitowało rekolekcje z o. Jackiem Salijem. Oczywiście możliwości jest wiele więcej zachęcam, aby poszukać i wybrać coś dla siebie. Na stronie internetowej naszej parafii będzie kilka propozycji rekolekcji.
  3. Gość niedzielny od tej niedzieli czasowo wstrzymał kolportaż. Papierowe wydanie można kupić tylko w kioskach, salonikach prasowych, na stacjach benzynowych i na pocztach. Wersja elektroniczna jest darmowa i istnieje możliwość pobrania i wydrukowania szczególnie dla osób, które nie mają komputera.
  4. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada dzień świętości życia. Wielu podejmuje wtedy duchową adopcję czyli dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji dziecka poczętego. Zachęcam do podjęcia tego zobowiązania. Deklaracje są wystawione na stoliku. Można je wziąć do domu i tam prywatnie odczytać treść zobowiązania lub w czasie Mszy św. związanej z tym wydarzeniem, która będzie transmitowana przez stronę internetową naszej diecezji: diecezja.pl Osoby, które podjęły duchowa adopcję proszone są, aby przyniosły do kościoła część deklaracji, która należy wypełnić.
  5. Zatroszczmy się o ludzi starszych i samotnych. Jeśli są tacy ludzie pozostawieni bez wsparcia i pomocy proszę zgłosić to na plebani.
  6. Msze święte w poniedziałek, wtorek i w środę będą wieczorem. Były przyjęte intencje na rekolekcje. Rekolekcji wprawdzie nie będzie, ale Msze św. zostaną odprawione.
  7. Kościół przez cały dzień jest otwarty. Można przyjść na indywidualną modlitwę. Godzinę przed wieczorną Mszą św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Czas epidemii przeżyjmy w łączności z Bogiem. Niech On dodaje nam mądrości, odwagi i nasze serca wypełnia wiarą i ufnością. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych.