mar 28 2020

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. W związku ze stanem epidemii w Polsce wprowadzono kolejne restrykcje dotyczące gromadzenia się osób. Już tylko 5 osób, może gromadzić się w kościele. Proszę stosować się do przepisów. Aby trochę więcej ludzi mogło być na Mszach św. od poniedziałku Msze św. w tygodniu będą rano o godz. 7.00 i po południu  o godz. 18.00.
  2. Po zmianie czasu na letni zmieniamy też godziny odprawiania Mszy św. Od jutra popołudniowe Msze św. w tygodniu będą o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
  3. Przed Wielkanocą nie będzie spowiedzi parafialnej jak znamy to z poprzednich lat. Okazja do spowiedzi będzie codziennie 2 godziny po Mszy świętej porannej i dwie godziny przed Mszą św. popołudniową. Spowiadać będziemy w  salce przy kościele. Obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa, a więc odpowiednia odległość i nie gromadzenie się większej liczby ludzi w kościele. Katolik na mocy przykazania kościelnego ma obowiązek przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi św. i przynajmniej raz w roku do Komunii św. W okresie Wielkanocnym. Przypominam, że okres spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Najświętszej, która przypada w tym roku 7 czerwca.
  4. Wizyta u chorych, która powinna się odbyć w tym tygodniu będzie w innym czasie. Oczywiście jeśli jest potrzeba i konieczność odwiedzenia kogoś i udzielenia sakramentów proszę zgłosić to telefonicznie lub osobiście i przyjadę.
  5. Przez cały tydzień kościół jest otwarty. Można przyjść na indywidualną modlitwę. Godzinę przed popołudniową Mszą św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  6. Zachęcam do ufnej modlitwy i do religijnego przeżywania tego niezwykłego Wielkiego Postu. Kto wie czy ta niezwykłość pomoże nam głębiej przeżyć misteria wielkanocne i wsłuchać się w głos Boga, który zapewne chce nam wiele powiedzieć przez te sytuacje, które przeżywamy.