kw. 04 2020

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia. Niestety nie zapraszamy do kościoła i na Liturgię Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy natomiast do przeżycia tych najważniejszych dni w roku w swoich domach korzystając z możliwości jakie dają media: radio, telewizja i internet. Może ta inność tegorocznych świąt pomoże nam odkryć to co do tej pory było przykryte zabieganiem, zmęczeniem czy przerostem formy nad treścią. Możliwe, że w naszej religijności potrzeba nam więcej ciszy i samodzielnej medytacji oraz zastanowienia.
  2. Prosimy, aby na Msze św. w tygodniu przychodziły tylko te osoby, które zamówiły intencje. Przypominamy obowiązuje przepis, że na Mszy św. może być tylko 5 osób. Te obostrzenia obowiązują na razie do soboty.
  3. Spowiedź codziennie po porannej Mszy św. do 9.30 i po południu od 16.00 do 18.00 w salce w kościele. Jeśli będzie potrzeba możemy jeszcze spowiadać po Mszy św. wieczornej.
  4. Nie wszyscy zapewne zdołają się wyspowiadać i przyjąć Komunię świętą. Przypominamy o duchowej Komunii św. i Akcie Żalu Doskonałego, który gładzi grzechy nawet ciężkie. Na stronie internetowej parafii są teksty, które przybliżają te praktyki.
  5. W tym wyjątkowym roku na liturgię Triduum Paschalnego mogą przybyć tylko osoby zaproszone: w Wielki Czwartek – przedstawiciele Rady Parafialnej, w Wielki Piątek – przedstawiciele Róż Różańcowych, w Wielka Sobotę – przedstawiciele młodzieży z KSM-u i oazy. To wszystko ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele. Wszystkich innych zachęcamy do przeżywania tych obrzędów za pomocą mediów.
  6. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie trwała od zakończenia Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej do 22.00. W Wielki Piątek od 7.00 do wieczornej liturgii. Adoracja w Grobie będzie w Wielki Piątek do 22.00 i w Wielką Sobotę od 7.00 do wieczornej Liturgii Wigilii Paschalnej. Będzie możliwość tylko indywidualnej modlitwy. Nie będziemy organizować wspólnych nabożeństw i adoracji. Proszę pamiętać o obowiązujących ograniczeniach: w kościele może być tylko 5 osób i należy zachować odpowiednie odległości od siebie. Przyjdźmy na 15 minut modlitwy i zróbmy miejsce dla innych, którzy przyszli. Niech obowiązują takie zasady jak w sklepach kiedy jedna osoba wychodzi dopiero wchodzi kolejna.
  7. W Wielki piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Proszę w domach pobłogosławić pokarmy wielkanocne. Teksty błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych na stronie internetowej naszej parafii i na stoliku koło gazet. Nie będzie również procesji rezurekcyjnej.
  9. Proszę zabierać Baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu. Ofiary można złożyć później jak przyjdą lepsze czasy.
  10. W niedzielę Wielkanocną prawdopodobnie będzie już możliwość, aby w kościele mogło być 50 osób. Zapraszamy więc w większej ilości, ale znowu niestety nie wszystkich. By więcej ludzi mogło uczestniczyć w Wielkanocnej Eucharystii będą dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 19.00. Gdyby jednak zostały zmienione przepisy dotyczące zgromadzeń to należy się im podporządkować.