kw. 19 2020

2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 w kościele odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  2. Od jutra obowiązują nowe zasady zgromadzeń w kościołach. Ilość osób uzależniona jest od metrażu kościoła. Nasz Kościół ma 306 m2 i chór jednorazowo może więc być w kościele 21 osób. Bardzo proszę stosować się do tych regulacji. Chodzi o nasze zdrowie. Jeśli będzie więcej osób i będzie ładna pogoda proszę uczestniczyć we Mszy wokół kościoła, oczywiście zachowując odpowiednie odległości od siebie. Niestety oznacza to, że nie wszyscy, którzy by chcieli mogą przyjąć na niedzielną Mszę św. Przypominamy o dyspensie udzielonej przez naszego arcybiskupa i o korzystaniu z transmisji Mszy św. przez media.
  3. Do końca miesiąca Msze św. w naszym kościele będą rano i po południu.
  4. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. w salce przy kościele.
  5. Kościół jest otwarty od porannej do popołudniowej Mszy św. Od 17.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  • W czwartek – Uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, patrona Polski
  • W sobotę – święto św. Marka ewangelisty
  1. Zbliża się odpust parafialny. Planowane były rekolekcje parafialne, ale w związku z ograniczeniami dotyczącymi ilości ludzi w kościele nie będzie ich. Prawdopodobnie odpust będzie bardzo skromny skoro będzie mogło być w kościele 21 osób. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.