kw. 26 2020

3 Niedziela Wielkanocna

1. Przypominamy o ograniczeniach w ilości osób, które mogą być obecne w Kościele. W naszym kościele może to być 21 osób. Bardzo proszę stosować się do zaleceń związanych z epidemią.
  2. Aby większa ilość osób mogła uczestniczyć we Mszach św. odprawiamy je w dni powszednie rano i po południu.
  3. W związku z epidemią kościół jest otwarty przez cały dzień, tak aby dać wszystkim możliwość modlitwy w kościele. Codziennie w dni powszednie od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  4. Wizyta u chorych w związku z epidemią będzie tylko dla tych, którzy tego chcą. Proszę zgłaszać telefonicznie kogo ksiądz proboszcz ma odwiedzić. Odwiedziny będą środę i w czwartek od godziny 9.00.
  5. Pierwsze nabożeństwo majowe będzie w czwartek. Nabożeństwa majowe będziemy rozpoczynać w dni powszednie o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św. W niedziele majówki będą o godz. 17.00.
  6. Na najbliższy piątek ksiądz arcybiskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i odpust parafialny. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiadamy w salce obok kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową. Niestety bardzo skromną. Kolejny raz nie mogę zaprosić do uczestnictwa wielu osób. Ale, żeby parafianie nie zapomnieli jak wygląda nasz kościół mamy pewną propozycję. Od przyszłej niedzieli czyli od odpustu planujemy transmisje Mszy św. z naszego kościoła. Będziemy transmitować Mszę św. o godz. 11.00. Transmisja będzie poprzez facebook. Trzeba wejść na stronę facebookową naszej parafii i tam uruchomić relację na żywo. Dokąd będą trwały ograniczenia będziemy transmitowali niedzielną Eucharystię.
  9. W związku z zapytaniami o termin I komunii św. bardzo proszę poczekać jeszcze do przyszłego tygodnia. Według zapowiedzi rządu po 3 maja zostaną poluzowane kolejne restrykcje. Zobaczymy czy będzie można normalnie gromadzić się w kościołach i czy dzieci wrócą do szkoły po 24 maja. W zależności od tych decyzji podejmiemy i my decyzje o dacie i sposobie odprawienia uroczystości I komunii św.