06 2019

27 Niedziela Zwykła - 6.10.2019

1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 procesja różańcowa wokół kościoła do pięciu ołtarzy.
2. Od poniedziałku nabożeństwa popołudniowe w tygodniu w naszym kościele będą o godz. 17.00, natomiast już od dzisiaj Msze w niedziele o godz. 16.00.
3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17.00 (po nabożeństwie Msza św.) a w niedzielę o godz. 16.00 (po nabożeństwie Msza św.) Dziś o 16.00 nabożeństwa różańcowego nie będzie, różaniec odmówimy w czasie procesji.
• W poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej
• W środę – święto błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
5. W poniedziałek w święto Matki Bożej Różańcowej zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
6. Najprawdopodobniej w czwartek i w piątek będą prowadzone prace w kościele w celu wymiany systemy nagłaśniającego. Związane z tym będą utrudnienia, za które przepraszamy, ale dzięki temu poprawi się jakość dźwięku w kościele.
7. Zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę na godz. 18.00.
8. W przyszłą niedzielę XIX Dzień papieski. Po Mszy o 11.00 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentują apel papieski. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
9. Oaza Dzieci Bożych sprzedaje dziś przed kościołem własnoręcznie wykonane różańce. Dochód z tej akcji jest przeznaczony na działalność grupy.
10. Msza św. w intencji uczestników X Pielgrzymki Żywego Różańca do Łagiewnik i ich rodzin będzie odprawiona 5 stycznia przyszłego roku o godz. 11.00.
11. Kilka osób spośród młodzieży, która 17 października ma przyjąć sakrament bierzmowania nie dostarczyło mi jeszcze potrzebnych dokumentów: metryki chrztu lub karteczki z informacjami do bierzmowania. Proszę, aby uzupełnić brakujące dokumenty.

Ogłoszenia społeczne:
1. Wójt naszej gminy wraz z Urzędem Pracy serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące możliwości uzyskania wysokiego dofinansowania do szkoleń, kursów zawodowych i studiów podyplomowych w ramach projektu „Kierunek kariera” Spotkanie odbędzie się w czwartek (10.10.2019) o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu. Więcej szczegółów na stronie: www.gminapcim.pl
2. W Pcimiu 23 października w budynku OSP będą przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne i spotkanie edukacyjne na temat profilaktyki raka piersi. Jest ono adresowane do pań w wieku 50 – 69 lat. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje na plakacie i na ulotkach przy wejściu do kościoła.