maj 03 2020

4 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś świętujemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ze względu na ograniczenia dotyczące ilości osób, które mogą być w kościele serdecznie zachęcamy do modlitwy i przeżywania parafialnego święta za pomocą transmisji internetowej. Będziemy transmitować sumę odpustową. Na stronie parafialnej jest link do transmisji, można też wejść na stronę facebookową naszej parafii tam będzie transmisja Eucharystii. Jeżeli ktoś ma taką możliwość to po sumie można przyjechać do kościoła i przyjąć komunię świętą. Będziemy udzielać komunii św. pół godziny po zakończeniu Eucharystii.
  2. Msze święte odprawiamy rano i po południu.
  3. Przez cały dzień kościół jest otwarty i można przyjść na indywidualną modlitwę.
  4. Nabożeństwa majowe w tygodniu odprawiamy o godz. 18.00.     W niedziele o godz. 17.00.
  5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tygodniu przed majówką o godz. 17.30.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Zapraszamy strażaków i ich rodziny do wspólnej modlitwy, pamiętając o ograniczeniach wynikających ze stanu epidemii.
  • We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • W środę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
  • W piątek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.00 będzie różaniec za zmarłych wypominanych w rocznych wypominkach.
  2. W sprawie I komunii św. czekamy na kolejne rządowe rozporządzenia łagodzące zasady związane z epidemią. Były obiecane po długim weekendzie. Informacje o komunii zostaną rodzicom dzieci komunijnych przekazane e-mailowo w tym tygodniu.
  3. Bardzo dziękuję panu wójtowi naszej gminy, który zorganizował montaż urządzeń dzięki którym możemy transmitować Msze św. i panom, którzy montowali anteny i oprogramowanie potrzebne do transmisji. Dziękuję też Beacie, która założyła stronę facebookową naszej parafii. Dziękuję za prace przy porządkowani terenu wokół kościoła i plebanii oraz za wysprzątanie i udekorowanie kościoła. Wielki Bóg zapłać za pomoc i zaangażowanie na rzecz parafii.