maj 10 2020

5 Niedziela Wielkanocna

1. Przypominamy o obostrzeniach związanych z epidemią. W naszym kościele może być jednorazowo 21 osób. Proszę więc jeśli jest więcej ludzi w kościele, aby stanąć przed kościołem.
  2. Pół godziny po zakończeniu dzisiejszej niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 transmitowanej przez internet będzie możliwość przyjęcia komunii św. tak jak w zeszłym tygodniu.
  3. W 11 maja przypada I rocznica śmierci ks. Proboszcza Wiesława Hajto. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. w poniedziałek o godz. 18.00. Niestety nie zapraszamy parafian na tę uroczystość z wiadomych powodów, ale będzie ona transmitowana przez naszą stronę facebookową. 20 minut po zakończeniu Mszy św. spotkamy się na cmentarzu, tam złożymy kwiaty na grobie śp. księdza Wiesława i pomodlimy się w jego intencji. Nie przejdziemy na cmentarz procesyjnie, ale każdy indywidualnie. Można podjechać samochodem. Stańmy przy grobach swoich bliskich, zachowując odpowiednia odległość.
  4. Spotkanie dla rodziców odpowiedzialnych za organizację I komunii św. w poniedziałek o godz. 16.00. Terminy podane do wiadomości rodziców to propozycja. Jeśli ktoś z różnych powodów nie chce, nie może, lub czuje obawę przed urządzeniem uroczystości komunijnej w tych terminach to można umówić się na inny termin. W obecnej sytuacji I komunia św. może być urządzona tylko w taki sposób lub może być odłożona na później. Rodzice będą musieli sami podjąć decyzję czy ich dziecko pójdzie do komunii św. w którymś z tych terminów czy później.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu rozpocznie się o godz. 15.00
  • W czwartek – święto św. Macieja, apostoła
  • W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski