maj 24 2020

7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00. Serdecznie zapraszamy. Kościół otwarty przez cały dzień. W tym tygodniu będziemy modlić się do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed popołudniowa Mszą świętą. Zachęcamy do modlitwy w intencji dk. Krzysztofa, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.
  2. W najbliższą sobotę w katedrze na Wawelu o godz. 10.00 święcenia kapłańskie przyjmie diakon Krzysztof Mirek. Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią nie wszyscy – nawet z rodziny – będą mogli uczestniczyć w tej uroczystości. Transmisja tej uroczystości będzie przez stronę internetową naszej diecezji. (www.diecezja.pl)
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 11.00 ks. Krzysztof odprawi pierwszą Mszę św. – prymicje. To wielka uroczystość dla parafii, ale możliwości bezpośredniego uczestniczenia w tej uroczystości będą ograniczone z wiadomych względów. Do kościoła zapraszamy tylko rodzinę i osoby bezpośrednio zaproszone przez ks. Prymicjanta. Wszyscy natomiast mogą oglądać transmisję tej uroczystości przez stronę internetową itv Myślenice. Po Mszy św. ks. Krzysztof udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Można będzie podjechać do kościoła i przez pół godziny będzie udzielane błogosławieństwo i komunia św. Również po Mszy św. wieczornej w przyszły poniedziałek ks. Prymicjant będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.
  • We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.