maj 31 2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub wyrecytowanie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź. Módlmy się gorącą o dary Ducha Świętego dla nas i dla naszych bliskich.
  2. W naszej parafii witamy nowego Kapłana – Ks. Krzysztofa Mirka. Odprawi on dziś pierwszą Mszę św. tzw. Mszę prymicyjną. Po niej udzieli wszystkim chętnym prymicyjnego błogosławieństwa. Księdzu Krzysztofowi życzymy wielu Bożych darów na drodze kapłańskiego życia i tego, aby był wierny i wytrwał, aż do śmierci – jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku.
  3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorną Mszę św. odprawi ks. Krzysztof i na zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  4. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Nabożeństwo czerwcowe, a po nim Msza św.
  5. Zostały zniesione kolejne ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Od dziś w kościołach nie ma już ograniczeń dotyczących liczby osób. Należy tylko nosić maseczki i zachować 2 metrowe odległości od siebie (ten warunek nie dotyczy ludzi, którzy mieszkają w jednym domu).
  6. Od poniedziałku powracamy do spowiedzi w konfesjonale. Przypominamy też, że spowiedź wielkanocna trwa w naszej diecezji do Uroczystości Trójcy Najświętszej czyli do 7 czerwca.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. a w piątek od 17.00.
  8. Wizyta u chorych w środę i w czwartek według stałego harmonogramu, od godz. 9.00, ale w związku z epidemią proszę telefonicznie potwierdzić chęć przyjęcia księdza.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na godz. 17.00 Róże Różańcowe na konferencję i wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  • Uroczystość komunii św. 21, 28 czerwca i 5 lipca będzie na Mszy św. o godz. 11.00. Ponieważ zniesiono ograniczenia dotyczące ilości ludzi w kościele możemy połączyć dwie grupy razem.
  • W środę 3 czerwca o godz. 15.30 będzie w kościele pierwsze spotkanie dla dzieci, które przyjmą komunię świętą 21 czerwca. Natomiast w piątek 5 czerwca o godz. 15.30 będzie spotkanie dla dzieci, które przyjmą komunię 28 czerwca. Oczywiście spotkania będą przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.
  • Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości prymicyjnej: młodzieży, która przyozdobiła trasę z domu prymicjanta do kościoła i wokół kościoła, tym, którzy posprzątali kościół, siostrze Martynie, która wiele czasu poświęciła na udekorowanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim.
  • Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Pełny tekst dekretu na stronie naszej parafii i na stronie diecezji.
  • Powinniśmy ogłosić co z procesją Bożego Ciała. Jak na razie nie ma jeszcze decyzji naszego metropolity w tej sprawie. Dlatego czekamy na jakieś wytyczne. Podobno są prowadzone na ten temat rozmowy w Ministerstwie Zdrowia.