cze 07 2020

Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji kończy się dziś okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Ponieważ kończą się obostrzenia związane z epidemią koronawirusa i kościół powraca do w miarę normalnego funkcjonowania kończymy więc transmisje Mszy św. z naszej parafii. Oczywiście osoby chore, które nie mogą przyjść do kościoła powinny korzystać z transmisji telewizyjnych lub radiowych i w ten sposób święcić dzień święty. Przypominamy, że ks. abp. Marek Jędraszewski w związku z epidemią udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. dla osób powyżej 65 roku życia, dla tych którzy mają jakąkolwiek infekcję i dla tych, którzy odczuwają silna obawę przed zarażeniem się.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Wyruszamy na procesję w stronę roli Mała Gromada, za Rabę drogą koło szkoły i zakładów Elektroplast i Konik. Bardzo proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy. Zachęcam do przystrojenia domów i ogrodzeń. Strażaków proszę o zabezpieczenie przejścia procesji na drodze. Myślę, że co roku będziemy zmieniać trasę procesji. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny.
  • W piątek – wspomnienie bł. Piotra Dankowskiego, prezbitera i męczennika
  • W sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła
  1. Przez oktawę Bożego Ciała, a więc przez osiem dni będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  2. W piątek wypominki roczne od godz. 17.20 i Msza św. w intencji wypominanych.
  3. Mamy propozycję dla młodzieży z kl. VIII, która przygotowuje się do bierzmowania i coś nie może się przygotować bo koronawirus przygotowania przerwał. Nie wiemy czy na jesień wróci epidemia czy nie. Bierzmowanie mamy nadzieję będzie w przyszłym roku i przystąpią do niego dwa roczniki jak poprzednio. Aby nie przedłużać w nieskończoność tego przygotowania proponujmy chętnym cykl 10 spotkań w czerwcu, lipcu i sierpniu. Spotkania będą w małych grupach. Po pozytywnym zaliczeniu kandydat jest przygotowany i może albo czekać spokojnie na bierzmowanie w parafii, albo otrzyma stosowne zaświadczenie i będzie mógł przystąpić do bierzmowania w Krakowie w Bazylice Mariackiej lub w dowolnej parafii w okolicy. Zapisy chętnych w zakrystii.
  4. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu:
  • Grupa z 21 czerwca we wtorek i w środę o godz. 15.30
  • Grupa z 28 czerwca we wtorek o godz. 9.00