cze 14 2020

1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00 i w niedziele o 17.00. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą po Nabożeństwie czerwcowym, a dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Na zakończenie procesji eucharystycznych w czwartek poświęcimy wianki i zioła.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 15.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. Młodzież, która zapisała się na wakacyjny kurs przygotowania do bierzmowania proszę, aby odnalazła na facebooku grupę: Kandydaci do bierzmowania – edycja wakacyjna 2020 Stróża. Otrzymacie zaproszenie do grupy i wszystkie informacje.
  4. Próby dla dzieci komunijnych:
  • Grupa komunijna z 21 czerwca – wtorek i czwartek o godz. 15.30
  • Grupa komunijna z 28 czerwca – wtorek o godz. 8.30
  • Grupa komunijna z 5 lipca – poniedziałek i środa o godz. 15.30.
  1. Spowiedź przed I komunią św. dla dzieci, które 21 czerwca przyjmą komunię św. ich rodziców i krewnych będzie w sobotę od godz. 9.00.
  2. W związku z I komunią św. która w najbliższe 3 niedziele będzie o godz. 11.00 musimy przesunąć intencje Mszy św. wcześniej zamówione. Osoby, które zamówiły intencje na godz. 11.00 w dniach 21 i 28 czerwca oraz 5 lipca proszone są o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. W najbliższą Niedzielę o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza za śp. Ks. Władysława Kanię proboszcza w Stróży w latach 1966 – 1980 z okazji czterdziestej rocznicy jego śmierci. Po Mszy św. będzie można nabyć biografię ks. Kani w formie małej książeczki.
  • W środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  1. Plany inwestycyjne parafii na ten rok są następujące:
  • Dokończenie ogrodzenia wokół kościoła,
  • Zagospodarowanie terenu wokół kościoła,
  • Wyburzenie starych zabudowań gospodarczych koło plebanii i postawienia tymczasowego blaszaka: garażu i magazynu oraz doprowadzenie terenu do estetycznego wyglądu,
  • Wytyczenie głównej i bocznych alejek na cmentarzu i przygotowanie podbudowy pod kostkę, przygotowanie ramek do dalszego grodzenia cmentarza tj. wyczyszczenie ich i ocynkowanie,
  • Salka pod kościołem została odnowiona, ale jeszcze musimy dokończyć korytarz do niej prowadzący,
  • Trwają przygotowania do zmiany tablicy głównej w kościele,
  • W miarę możliwości finansowych zagospodarujemy salkę w kościele i zrobimy tam półki, aby było więcej miejsca i porządku.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Zarząd wspólnoty Leśnej w Stróży zaprasza na zebranie sprawozdawczo – wyborcze 21.06.2020 w niedzielę na godz. 9.30 do Strażnicy OSP Stróża.