cze 21 2020

1. Dziś w naszej parafii dwanaścioro dzieci z kl. III przystąpi po raz pierwszy do komunii świętej. Życzymy im, aby przyjaźń z Panem Jezusem była trwała i by napełniała ich serca Bożą mocą i miłością.
  2. Zapraszamy dzieci i rodziców na biały tydzień, na Mszę św. wieczorną od poniedziałku do piątku.
  3. Próby dla dzieci przed przyjęciem komunii św.:
  • Grupa z 28 czerwca – we wtorek i w czwartek o godz. 9.00.
  • Grupa z 5 lipca – środę o godz. 15.30.
  1. W tym tygodniu w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. Msza święta zna zakończenie Roku Szkolnego będzie w tym roku wyjątkowo w czwartek. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00 po nim będzie Msza św. Powodem jest koronawirus i to, że w piątek dzieci o różnych godzinach idą do szkoły po odbiór świadectw.
  3. W przyszłą niedzielę kolejna grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy komunię świętą. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i krewnych będzie w sobotę o godz. 9.00, a uroczysta Msza św. komunijna w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  4. Skończyły się procesje w Oktawie Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesjach; tym, którzy przygotowali ołtarze, nosili feretrony i sztandary, dzieciom, które sypały kwiatki i dzwoniły na dzwonkach, służbie liturgicznej, Strażakom za kierowanie ruchem w czasie głównej procesji. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ich trud.
  5. W związku z I komunią św. intencje z niedzielnych Mszy św. z godz. 11.00 dziś, z 28 czerwca i 5 lipca zostały przeniesione na godz. 17.00.
  6. Ubikacja przy kościele została zatkana, zalana i uszkodzona. Wyglądało to jakby ktoś zrobił to złośliwie. Podobno nie pierwszy to raz. Bardzo proszę o dbanie o dobro wspólne.